Pati Dostları 8. Kez Çiğli’de Buluşuyor

Çiğli Belediyesi, sokak hayvanlarıyla ilgili toplumsal farkındalığı artırmak amacıyla düzenlediği Pati Dostları Festivali’nin sekizincisine ev sahipliği yapacak.

Çiğli Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’nün organize edeceği 8. Pati Dostları Festivali, 8 Ekim Pazar günü saat 16:00’da Akvaryum Kafe Restoran’da gerçekleştirilecek. Festivalde konser, çocuk tiyatrosu gösterimi, yarışmalar ve spor oyunlarının yanı sıra sahiplendirme ve mama dağıtımı yapılacak.

Başkan Gümrükçü: “Onlar bize emanet”

Hayvanseverlere çağrıda bulunan Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, “Geride bıraktığımız dört buçuk yılda eşit haklara ve ortak yaşama olan inancımızla aynı gökyüzü altında yaşadığımız tüm canlılar için hizmet üretmeye gayret ettik. Özellikle sokak sakinlerimizin beslenme, barınma ve tedavi gibi temel ihtiyaçlarını aksatmadan karşıladık. Bu hizmetlerimizin yanı sıra eşit haklar ve ortak yaşam konusunda toplumsal farkındalığımızı artırmak adına Pati Dostları Festivalimizi geleneksel hale getirdik. Sekizincisini düzenleyeceğimiz Pati Dostları Festivali’nde birbirinden keyifli aktiviteler hayvanseverleri bekliyor. Tüm İzmirlileri festivalimize bekliyoruz” diye konuştu.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x