İsrail Filistin Savaşına Dair Skandal Sözleriyle Dikkat Çeken Selena Gomez Filistin’e Yardımda Bulunacak

Selena Gomez, geçtiğimiz günlerde İsrail Filistin savaşına dair yaptığı skandal bir paylaşımla milyonlarca kişinin tepkisini çekmişti. Sosyal medya hesaplarını kapatma kararı aldığını duyuran Gomez, son olarak kozmetik markasının gelirlerinin Filistin’e bağışlanacağını açıkladı.

Selena Gomez, İsrail Filistin savaşına dair yaptığı yorumlarla milyonlarca kişinin tepkisini çekmişti.

Birçok ünlüden İsrail Filistin savaşına dair paylaşım gelirken Selena Gomez’in sessizliğini koruması hayranlarının dikkatinden kaçmamıştı. Birkaç gün sonra ise Selena Gomez’den ilk paylaşım gelmiş, fakat ‘gelmez olaydı’ dedirtmişti.

“Paylaşım yapmak hiçbir şey değiştirmeyecek.”

‘Bir süredir sosyal medyadan uzak kaldım çünkü tüm bu dehşet, nefret, şiddet beni çok üzüyor’ diyerek sözlerine başlayan Gomez, ‘tüm insanları, özellikle de çocukları korumalıyız.’ ifadelerini kullanmıştı.

Bu satırlara her şey normal olsa da, ‘Keşke dünyayı değiştirebilseydim, fakat bir sosyal medya paylaşımıyla bu olmaz’ sözleri milyonlarca insanın tepkisini çekti.

Paylaşımıyla sosyal medyada adeta infial yaratan Gomez, bir süre daha sessizliğe gömüldü.

Kendisine gelen eleştirilere yanıt vermeyen Selena Gomez, binlerce kişiyi büyük bir tartışmanın içine sürüklemiş oldu. Kimleri kendisini savunurken kimileri de yaptığının hatalı olduğunu savunmaya başladı.

“Instagram hesabımı siliyorum ve ara veriyorum. Buraya kadar. Şu an her ne oluyorsa desteklemiyorum.”

Gomez, daha sonra Instagram hesabından bir hikaye paylaşarak sosyal medyadan uzak kalacağını duyurmuştu. Kendisine gelen yorumlarda ise insanlar ‘en ufak bir eleştiriyi bile’ kaldıramadığını söylemeye başlamıştı.

Son olarak Selena Gomez’in kozmetik markası olan Rare Beauty, Gazze’ye bağış yapacağını açıkladı.

‘Gazze’deki insanlık dramı’ yazılı bir fotoğraf paylaşan Rare Beauty, ‘Ortadoğu’dan gelen görüntüler bizleri harap etti. İSrail hava saldırılarında binlerce masum Filistinli öldürüldü, milyonlarca sivil yerlerinden edildi, yiyecek, su, ilaç veya temel ihtiyaçlara erişimleri engellendi…’ sözleriyle başlayan bir açıklama yaptı.

Rare Beauty, Uluslararası Kızılhaç Komitesi ve UNICEF’e bağış yapacaklarını duyurdu.

Özellikle Gazze’deki çocukların tıbbi yardım almaları için yardım çağrısında bulunuldu. Paylaşımda, ‘her bir yardım fark yaratabilir’ ifadelerine de yer verildi. 

7 Ekim’de İsrail’e yapılan terör saldırısının da kınandığı paylaşımda ayrıcaAnti-Semitizmin ve İslamofobinin her türlüsünü şiddetle kınıyoruz’ sözlerine de yer verildi.

Selena Gomez’in markasının bu paylaşımına ise yüzlerce kişiden eleştiri yağdı.

‘Aptal olduğumuzu mu sanıyorsunuz?’

“Bur bir soykırım ve etnik temizlik. Bir insanlık krizi değil.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x